MEIE HOBUSED

Dsastina

Dsastina


Džastina (2002) on õpetanud lapsi ja täiskasvanuid juba väga pikka aega. Olles teine hobune, kes Kalaojale juba enne Hobuteenuste algust saabus, omab ta märkimisväärset kogemustepagasit oma töös. Džass oli noorena pisut pelglik – kõige suuremaks hirmuks olid laigulised lehmad. Ajapikku on ta õnneks mõistnud, et lehmad on taimetoitlased ja ei kujuta talle mingisugust ohtu. Oma olemuselt on Džastina hästi rahulik, eriti nende ratsanikega, kes päris täpselt ei oska kõike veel õigesti küsida. Kui ta aga mõistab, et ratsanik päriselt soovib kiiremaid ringe teha, lähevad tal silmad särama, kõrvad ette ja jalad tulevad kõhu alt välja  Üle kõige armastab Džastina juhthobusena maastikul käia, pole ka imestada, ta on seda oma elus väga palju teinud.
Mirru

Mirru


Annus Mirabilis (2008) ehk Mirru on
Džastina järglane. Esimene hobune, kes sündis meie tallis. Ta on üks parimaid treeninghobuseid, kes meil on kunagi olnud. Oma teotahte ja aususega võidab ta enamike klientide südamed. Karjas on ta küll pisut domineeriv teiste hobustega, kuid inimestega suheldes otsib pigem hellitusi. Trennis meeldib talle sõita galoppi ja tugevamate ratsanikega ületada ka takistusi. Samas on ta väga kannatlik päris algajatele esimeste sammude õpetamisel. Loomulikult ei ütle Mirru ära ka maastikusõitudest.
Baff

Baff


Fandango Baff (2005) on meie talus ratsanikke õpetanud juba ettevõtte algusaastastest alates. Oma suure kogemuspagasi tõttu on ta maastikel üks põhihobuseid, kelle selga võime julgelt täiesti algaja istuma panna. Treeningutes on tal algajate puhul safe mode ehk siis turvaline aeglane tiksumine. Kiirema märguande peale mõtleb ta enne kolm korda, kui reageerib, et olla kindel, kas ratsanik tõsimeeli on valmis uueks allüüriks. Huvitav fakt Baffi puhul on see, et ta oskab ennast üle keha raputada nii nagu seda teeb märg koer – ja seda ka koos ratsanikuga  igatahes huvitav ja naljakas kogemus ratsanikule.
Friisu

Friisu


Toaske Oet De Bekzied lihtsamalt Friisu (2006) on meie talu kõige esimene Friisi hobune. Oma väga efektse välimusega võidab ta väga kiiresti kõigi trenniliste südamed. Hingelt on Friisu väga leebe, kannatlik ja heasüdamlik. Algajamatel ratsanikel on vahel keeruline temaga gaasipedaali üles leida, kuid kui vähekene juba osata küsida, siis liigub ta väga hea meelega. Oma pehme selja ja hea rütmi tõttu on just temaga kõige parem õppida esimesi samme traavi ja ka galoppi. Friisu on üks neist hobustest, kes käib vankri ja ree ees. Loomulikult on ta ka üks populaarsemaid hobuseid pildistamisteenuse kasutajate seas.
Hylke

Hylke


Hylke (2010) on meie talu teine Friisi hobune, kelle tõime noorena Hollandist. Meie juures kasvas ta suureks ja tugevaks poisiks. Oma olemuselt on Hylke väga inimsõbralik. Väga tihti on ta koplis esimene, kes vastu tuleb ja inimese taskud põhjalikult üle kontrollib. Tema jaoks on täiesti uskumatu see, et ta peaks eest ära astuma. Seisab ühe kohapeal ja vaatab suurte silmadega otsa ilmselt mõeldes: „kas sa tõesti ei taha Minuga tegeleda“? Trennides on Hylke rahulik ja tasakaalukas. Õpetab ratsanikke kasutama õigesti säärt ja ratset. Talvel rõõmustab Hylke meie kliente ree ees.
Gardento

Gardento


Gardento (2016) on väga võimekas ja energiline ratsahobune. Loomult on ta energiline, naudib kiiremat tempot ja hüppamist. Oma pisut väiksema kasvu kompenseerib suure südamega. Inimesega suheldes üritab pugeda taskusse.
Fiara

Fiara


Adios Fiara (2008) on meie talus teisena sündinud hobune. Tõult on ta Eesti ja Tori hobuse ristand. Kasvult tugevama kehaehitusega, kuid siiski madal. Oma imearmsa välimuse ja väga rahuliku meele tõttu on Fiara meie üks põhilisemaid sünnipäevade/laatade jalutushobuseid. Suurüritustel ei tee ta isegi sellest välja, kui õhupall peaks tema kõrva ääres katki minema. Oma loomult on Fiara pisut laisemavõitu, mida saab ka tema ümarast figuurist hästi välja lugeda. Siiski õige motivatsiooni juures on ta väga tubli trennihobune. Kui Fiara oli noorem, siis õpetati talle ka mõned trikid, kõige paremini on tal meeles musi tegemine.
Roosi

Roosi


Roosi (2011) on Eesti tõugu aktiivne hobutüdruk. Ühe väiksemat kasvu hobuse kohta on talle antud korralik doos iseloomu. Temaga suheldes saab väga hästi välja lugeda erinevaid emotsioone, mis teeb ta erakordselt huvitavaks. Olenemata oma iseloomust ei ole Roosi pahatahtlik. Tennides õpetab õpilastele õigete tehnikate kasutamist. Valesti küsimise peale ei pruugi ta nii täpselt reageerida. Üle kõige armastab Roosi söömist ja muidugi ka oskajamate õpilastega takistuste ületamist. Ta on meie edasijõudnute üks suuri lemmikuid!
Zwinger

Zwinger


Zwinger (2008) lühemalt Swinku saabus meie tallu paar aastat tagasi. Tõult on ta Eesti sporthobune. Iseloomult on Swinku pisut energiline ja iseteadlik, kuid samas ka väga aus ja julge. Tema heaks omaduseks on ratsaniku vigade peegeldamine, mis annab võimaluse edasijõudnutel kasvada ja areneda. Oskajamate ratsanikega ületab ta hea meelega takistusi. Swinku on edasijõudnute suur lemmik.

Buenos Dias (2010) lühemalt Bobo saabus meie talli mõned aastat tagasi. Tegemist on sporthobusega,, kes vigastuse tõttu suure koormusega sporti enam teha ei saa. Meie juures saab ta siiski kerges treeningus rõõmsat hobuse elu nautida. Iseloomult on Bobo tõsine pugeja. Oma malbe iseloomuga on ta võitnud paljude trennitüdrukute südamed.

Tanker (2018) on väike ja armas Eesti hobune. Ta on kasvanud pisikeste lastega peres mistõttu naudib ta väga noorte ratsutajate tähelepanu. Trennides on püüdlik ja tubli. Käekõrval võib pisut omasoodu jalutussuunda valida, kui ninaulatuses on mõni kutsuv värske rohulible.

Mister X (2011) on meie juures hoiul olev erahobune, kellega meie külastajad saavad ratsutada. Iseloomult on ta pisut individualist ehk siis teistest hobustest väga ei hooli. Temaga on algajatel väga lihtne esimesi samme õppida, kuna reageerib väga kergetele märguannetele ning omab ka oma "mootorit". Edasijõudnutele õpetab esimesi väikeseid hüppeid.
Analoog

Analoog
Pildi autor: Evelin Kriggul


Analoog (2013) on meie suur ja tugev tori täkk, kelle põhitööks on ree ja vankri vedamine. Kuigi kasvult on ta tõsiselt suur, siis südames siiski õrnake. Naudib üle kõige inimeste paitusi. Ainult hetkel mil mõni hobupreili on läheduses kipub tähelepanu neile pidama jääma.
Analoogi juurde on võimalik märasid naturaalpaaritusse tuua.

Woody on seltskondlik traavlitüdruk. Oma julge iseloomu tõttu kipub ta tihti olema meie matkajuhtide lemmik hobune, kellega hoburivi ees vapralt sammuda.