MEIE HOBUSED

Dsastina

Dsastina

Džastina (2002) on õpetanud lapsi ja täiskasvanuid juba väga pikka aega. Olles teine hobune, kes Kalaojale juba enne Hobuteenuste algust saabus, omab ta märkimisväärset kogemustepagasit oma töös. Džass oli noorena pisut pelglik – kõige suuremaks hirmuks olid laigulised lehmad. Ajapikku on ta õnneks mõistnud, et lehmad on taimetoitlased ja ei kujuta talle mingisugust ohtu. Oma olemuselt on Džastina hästi rahulik, eriti nende ratsanikega, kes päris täpselt ei oska kõike veel õigesti küsida. Kui ta aga mõistab, et ratsanik päriselt soovib kiiremaid ringe teha, lähevad tal silmad särama, kõrvad ette ja jalad tulevad kõhu alt välja  Üle kõige armastab Džastina juhthobusena maastikul käia, pole ka imestada, ta on seda oma elus väga palju teinud.
Mirru

Mirru

Annus Mirabilis (2008) ehk Mirru on Džastina järglane. Esimene hobune, kes sündis meie tallis. Ta on üks parimaid treeninghobuseid, kes meil on kunagi olnud. Oma teotahte ja aususega võidab ta enamike klientide südamed. Karjas on ta küll pisut domineeriv teiste hobustega, kuid inimestega suheldes otsib pigem hellitusi. Trennis meeldib talle sõita galoppi ja tugevamate ratsanikega ületada ka takistusi. Samas on ta väga kannatlik päris algajatele esimeste sammude õpetamisel. Loomulikult ei ütle Mirru ära ka maastikusõitudest.
Arnet

Arnet

Arnet (2003) on meie talu kasvult uks suuremaid hobuseid, hingelt aga üks leebemaid. Selle suure hobuse sees on 100% ainult heatahtlikkust. Rõõmuga paneb ta oma pea inimesele sülle ja ootab hellitusi. Trennides on ta oma mootoriga, turvaline nii suurtele meestele, kui ka väikestele lastele. Arnetile meeldib väga maastikel jalutamas käia, oma suure kasvu tõttu on ta tihti just meesterahvaste põhihobune.
Baff

Baff

Fandango Baff (2005) on meie talus ratsanikke õpetanud juba ettevõtte algusaastastest alates. Oma suure kogemuspagasi tõttu on ta maastikel üks põhihobuseid, kelle selga võime julgelt täiesti algaja istuma panna. Treeningutes on tal algajate puhul safe mode ehk siis turvaline aeglane tiksumine. Kiirema märguande peale mõtleb ta enne kolm korda, kui reageerib, et olla kindel, kas ratsanik tõsimeeli on valmis uueks allüüriks. Huvitav fakt Baffi puhul on see, et ta oskab ennast üle keha raputada nii nagu seda teeb märg koer – ja seda ka koos ratsanikuga  igatahes huvitav ja naljakas kogemus ratsanikule.
Friisu

Friisu

Toaske Oet De Bekzied lihtsamalt Friisu (2006) on meie talu kõige esimene Friisi hobune. Oma väga efektse välimusega võidab ta väga kiiresti kõigi trenniliste südamed. Hingelt on Friisu väga leebe, kannatlik ja heasüdamlik. Algajamatel ratsanikel on vahel keeruline temaga gaasipedaali üles leida, kuid kui vähekene juba osata küsida, siis liigub ta väga hea meelega. Oma pehme selja ja hea rütmi tõttu on just temaga kõige parem õppida esimesi samme traavi ja ka galoppi. Friisu on üks neist hobustest, kes käib vankri ja ree ees. Loomulikult on ta ka üks populaarsemaid hobuseid pildistamisteenuse kasutajate seas.
Hylke

Hylke

Hylke (2010) on meie talu teine Friisi hobune, kelle tõime noorena Hollandist. Meie juures kasvas ta suureks ja tugevaks poisiks. Oma olemuselt on Hylke väga inimsõbralik. Väga tihti on ta koplis esimene, kes vastu tuleb ja inimese taskud põhjalikult üle kontrollib. Tema jaoks on täiesti uskumatu see, et ta peaks eest ära astuma. Seisab ühe kohapeal ja vaatab suurte silmadega otsa ilmselt mõeldes: „kas sa tõesti ei taha Minuga tegeleda“? Trennides on Hylke rahulik ja tasakaalukas. Õpetab ratsanikke kasutama õigesti säärt ja ratset. Talvel rõõmustab Hylke meie kliente ree ees.
Swarte

Swarte

Swarte Parel (2013) ehk lühemalt lihtsalt Swarte on esimene Eestis sündinud Friisi tõugu hobune. Ta on meie Friisu järglane. Juba päris varsast peale on Swarte meeletult armastanud inimeste seltskonda ja nautinud hetki, mil ainult Tema saab kogu tähelepanu. Veel kõige parem, kui see tähelepanu sisaldab maiustusi. Ta on trennides õpihimuline ja koostööaldis. Kasvult on Swarte päris suur, kuid oma gabariite ta kõige paremini ei tunneta. Ilmselt, kui ta mahuks, siis üritaks ka sülle ronida. Swarte on ideaalne hobune eratrennides ratsutamise õppimiseks.
Fiara

Fiara

Adios Fiara (2008) on meie talus teisena sündinud hobune. Tõult on ta Eesti ja Tori hobuse ristand. Kasvult tugevama kehaehitusega, kuid siiski madal. Oma imearmsa välimuse ja väga rahuliku meele tõttu on Fiara meie üks põhilisemaid sünnipäevade/laatade jalutushobuseid. Suurüritustel ei tee ta isegi sellest välja, kui õhupall peaks tema kõrva ääres katki minema. Oma loomult on Fiara pisut laisemavõitu, mida saab ka tema ümarast figuurist hästi välja lugeda. Siiski õige motivatsiooni juures on ta väga tubli trennihobune. Kui Fiara oli noorem, siis õpetati talle ka mõned trikid, kõige paremini on tal meeles musi tegemine.
Roosi

Roosi

Roosi (2011) on Eesti tõugu aktiivne hobutüdruk. Ühe väiksemat kasvu hobuse kohta on talle antud korralik doos iseloomu. Temaga suheldes saab väga hästi välja lugeda erinevaid emotsioone, mis teeb ta erakordselt huvitavaks. Olenemata oma iseloomust ei ole Roosi pahatahtlik. Tennides õpetab õpilastele õigete tehnikate kasutamist. Valesti küsimise peale ei pruugi ta nii täpselt reageerida. Üle kõige armastab Roosi söömist ja muidugi ka oskajamate õpilastega takistuste ületamist. Ta on meie edasijõudnute üks suuri lemmikuid!
Zwinger

Zwinger

Zwinger (2008) lühemalt Swinku saabus meie tallu paar aastat tagasi. Tõult on ta Eesti sporthobune. Iseloomult on Swinku pisut energiline ja iseteadlik, kuid samas ka väga aus ja julge. Tema heaks omaduseks on ratsaniku vigade peegeldamine, mis annab võimaluse edasijõudnutel kasvada ja areneda. Oskajamate ratsanikega ületab ta hea meelega takistusi. Swinku on edasijõudnute suur lemmik.
Buenos Dias (2010) lühemalt Bobo saabus meie talli paar aastat tagasi. Tegemist on sporthobusega,, kes vigastuse tõttu suure koormusega sporti enam teha ei saa. Meie juures saab ta siiski kerges treeningus rõõmsat hobuse elu nautida. Iseloomult on Bobo tõsine pugeja. Oma malbe iseloomuga on ta võitnud paljude trennitüdrukute südamed.
Kabriel

Kabriel

Kabriel (2006) on üks tõsine Eesti mees. Tõult on ta eesti raskeveo, tori ja eesti hobuse segu. Rahuliku ja iseteadliku loomuga. Lisaks sellele, et Kabriel on karjas juhtpositsioonil kannab ta ka treeningutes juhthobuse rolli. Nimelt on just tema see, kellega juhitakse algajate sammumaastikke. Talle meeldivad üle kõige tähelepanu ja toit.
Leevi

Leevi

Leevi (1987) on meie talu kõige
esimene ja ühtasi ka vanim hobune. Tõime ta enda juurde vanapaari juurest, kes teda väga armastasid, kuid jaksu enam looma pidada ei olnud. Meile tulles oli Leevu paras marakratt – tegi umbes täpselt seda, mida vaid ise heaks arvas. Ühe põneva faktina saab välja tuua, et esimesed aastad meie juures elas Leevi täiesti lahtiselt. Tal ei olnud isegi tallis oma boksi, kuna ta otsustas boksi seina laudise laud laua haaval kabjalöökidega eemaldada – mis teha, tahtis avarust ja vabadust. Ka koplit ei olnud talle vaja – üksiku hobusena hoidis ta täpselt talu piiridesse. Pimedatel talveõhtutel käis maja juurest seltskonda otsimas, näris aknaraame oodates, et akna avamisel antaks leiba. Aastate möödumisel Leevu jonnakus vähenes ja temast sai kõige lojaalsem suure südamega trenni- ja vankrihobune. Oma tasakaalukuse ja arukusega on ta silma paistnud juba aastaid. Tänaseks on Leevu üle 30 aasta vana, see on hobuse jaoks väga kõrge iga. Loomulikult on ta pensionil ja tegeleb vaid elu nautimisega. Loodame, et ilusaid päevi jätkub talle veel kauaks.
Bruno

Bruno

Bruno (2016) on rõõmus ja aktiivne noor hobune, kes on veel väljaõppes.
Gardento

Gardento

Gardento (2016) on rõõmus ja aktiivne noor hobune, kes on veel väljaõppes.
Analoog

Analoog
Pildi autor: Evelin Kriggul

Analoog (2013) on meie suur ja tugev tori täkk, kelle põhitööks on ree ja vankri vedamine.